Nadzieja Dla Umarłych

08-07-2014

„Nadzieja dla umarłych” to druga książka z serii ilustrowanych kryminałów wydanych przez wydawnictwo Mundin. Klasyczną historię kryminalną mistrza gatunku – Charlesa Willeforda, dopełniają ilustracje młodego artysty Mikołaja Moskala.

Początek lata na Florydzie. Na ulicach i bulwarach Miami przybywa imigrantów i turystów. W tym samym czasie z powodu bezsensownych przepisów topnieją szeregi policji. W jednej z lepszych dzielnic miasta znaleziono ciało nastoletniego ćpuna, a przy nim portfel z nieważnymi dokumentami i zdjęciem kundla. Sprawa zostaje szybko uznana za przedawkowanie, ale detektyw Hoke Moseley sądzi inaczej. Mając na karku ambitnego szefa, uwodzicielską macochę denata oraz dwie nastoletnie córki próbuje rozwiązać sprawę, a przy okazji odmienić swój trudny los.

„Nadzieja dla umarłych” jest kontynuacją kultowego „Miami Blues”. Charles Willeford po raz kolejny przenosi nas do dusznych dzielnic Miami City, w którym nie wszystkich przestępców spotyka zasłużona kara. Wbrew politycznej poprawności, opisuje mroczne strony bogatego i skąpanego w słońcu Miami, wplątując bohatera – sierżanta Hoke’a Moseleya w coraz bardziej absurdalne sytuacje. Słoneczne, pomarańczowe rysunki Mikołaja Moskala dodatkowo podgrzewają, gorącą już atmosferę. Do książki został dołączony plakat, który sprawi, że z pewnością wrócimy pamięcią do nieco kiczowatych lat 80.

Mikołaj Moskal

Mikołaj Moskal (ur. 1985) zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Najważniejszy dla niego jest proces zbierania informacji i inspiracji, w oparciu o które buduje silnie ikonograficzne przedstawienia. Używając głównie tempery na papierze, za pomocą linii i plam tworzy gładkie, pozbawione faktur powierzchnie, zawsze o stonowanej i zamkniętej kompozycji. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Hochschule fur Gestaltung Offenbach we Frankfurtcie nad Menem. Współtwórca kolektywu New Roman. Współpracuje z warszawską Galeria Starter.

Podziel się:

    Skomentuj!
    Menu Title