What’s On

02-06-2012

Wystawa w Galerii Test jest przeglądem twórczości absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych z pracowni projektowych profesorów: Lecha Majewskiego, Mieczysława Wasilewskiego oraz Macieja Buszewicza. Wybrani graficy to Michał Łojewski / White Cat Studio, Edgar Bąk i Poważne Studio, reprezentowane przez Małgorzatę Frąckiewicz, Alicje Kobzę i Tomka Głowackiego.
Wszyscy zdobyli już uznanie na rynku, a ich prace wielokrotnie nagradzano.

Wystawa "What's on". Wybrani graficy to Michał Łojewski / White Cat Studio, Edgar Bąk i Poważne Studio, reprezentowane przez Małgorzatę Frąckiewicz, Alicje Kobzę i Tomka Głowackiego.  Wszyscy zdobyli już uznanie na rynku, a ich prace wielokrotnie nagradzano.

MICHAŁ ŁOJEWSKI

Urodzony w 1974 r. w Warszawie. Dzieciństwo spędził w Tokio. Absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni projektowania plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego 2005). Zdeklarowany minimalista, wierny przekonaniu, że „mniej znaczy więcej“. W roku 2001 założył z bratem White Cat Studio, specjalizujące się w projektowaniu opakowań oraz systemów identyfikacji wizualnej. Jego największe realizacje to: wielokrotnie nagrodzona identyfikacja wizualna Alior Banku, identyfikacja korporacyjna dla Netii, która otrzymała nagrodę Red Dot Award oraz dwie nagrody ED Awards, re-branding PKO Bank Polski – największego banku w Polsce i re-branding PZU – największej firmy ubezpieczeniowej w europie środkowo-wschodniej. W 2005 roku współtworzył i był dyrektorem kreatywnym oraz projektantem magazynu FUTU, który zdobył wiele nagród m. in. Złotą Chimerę za najlepszy magazyn. Projekt magazynu FUTU był dużym wydarzeniem i wyznaczył na polskim rynku nowe standardy projektowania prasowego. W 2003 roku założył anti-fashion brand – Usa e Getta (UEG), który prowadzi do dziś. Realizując ten projekt połączył dziedziny, którym był zawsze oddany: sztukę, design oraz fashion. UEG zdobyło uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą pojawiając się w takich magazynach jak WAD, Clear, Inspire, Common & Sense czy Hint oraz na modowych portalach takich jak Vogue czy GQ. Projekt UEG był częścią wystawy „RRRIPP!! PAPER FASHION” prezentującej takich projektantów i artystów jak: Andy Warhol, Issey Miyake, Rick Owens, Helmut Lang, Maison Martin Margiela czy Rei Kawakubo. Wystawa była pokazywana w kilkunastu prestiżowych galeriach na całym świecie. Laureat licznych nagród i wyróżnień w konkursach: Złote Orły, KTR, Chimera, Kreatura oraz nominacji w prestiżowym Konkursie Europejskiego Klubu Dyrektorów Kreatywnych ADC*E. Otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie na plakat z okazji 200. Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina. Pomysłodawca i Współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU oraz współzałożyciel Klubu Brand Design (KBD).

www.michallojewski.com
www.whitecat.com.pl
www.ueg-store.com
www.ueg.pl

EDGAR BĄK
Edgar Bąk zajmuje się szeroko pojętą komunikacją wizualną. W projektowaniu graficznym unika autorskich gestów. Poddaje się narzędziu i czerpie z jego specyfiki. Skupia się na gramatyce i założeniach projektu, efekt końcowy uzyskując niczym w matematycznym równaniu. Jest czujny na kontekst, przez co chętnie i lapidarnie cytuje codzienność. Czuje się spadkobiercą tradycji polskiego projektowania graficznego: międzywojnia, PRLu, uwolnionej gospodarki wczesnych lat 90-tych. Bliskie mu jest poczucie humoru polskiej szkoły plakatu. Zawodowo skupia się przede wszystkim na projektowaniu tożsamości wizualnych. Od wielu lat wyznacza estetykę krakowskiego Miesiąca Fotografii. Pracował m. in. nad identyfikacją Centrum Sinfonia Varsovia (srebrna nagroda KTR 2011). Projektuje makiety magazynów, w tym WAW, FilmPro, Kultura Popularna. W poznańskiej School of Form prowadzi pracownie typografii. Obecnie przeprowadza redesign identyfikacji wizualnej Nowego Teatru. Jest laureatem wielu nagród: Klubu Twórców Reklamy, Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej oraz Society of Publishing Designers w Nowym Jorku.

www.edgarbak.info
https://www.facebook.com/EdgarBak

POWAŻNE STUDIO
Poważne Studio powstało dwa lata temu z inicjatywy absolwentów Wydziału Grafiki warszawskiej ASP – Małgorzaty Frąckiewicz (dyplom w Pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza, 2010), Tomka Głowackiego oraz Alicji Kobzy (dyplomy w Pracowni grafiki wydawniczej prof. Lecha Majewskiego 2010, 2011). Członkowie studia mieszkają i pracują w Warszawie, zajmują się projektowaniem wydawnictw, plakatów, identyfikacji wizualnych. Współpracują zarówno z dużymi placówkami kulturalnymi (CSW Zamek Ujazdowski, PWSFTViT w Łodzi, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Muzeum Sztuki w Łodzi, Krytyka Polityczna), jak i z klientem indywidualnym (Wojtek Wieteska, Paweł Żak). Podejmują się również opracowywania publikacji dla dzieci (Wydawnictwo Muchomor). Poważne Studio jest zdobywcą nagrody Projekt Roku STGU w kategorii Debiut (2011).

http://powaznestudio.com/
http://facebook.com/PowazneStudio

Wystawa jest częścią Biennale Plakatu w Warszawie.
Kuratorem wystawy jest Apoloniusz Węgłowski.

Podziel się:

    Skomentuj!




    Menu Title